Odszkodowanie - Wypadek komunikacyjny

Odszkodowanie - Wypadek komunikacyjny


Osoba biorąca udział w wypadku komunikacyjnym często ma możliwość dochodzenia odszkodowania lub zadośćuczynienia od ubezpieczyciela, zarówno za szkody materialne (np. zniszczony samochód) jak i niematerialne, takie jak ból i cierpienie. Wiele osób niestety o tym zapomina i rezygnuje z dochodzenia swoich roszczeń od ubezpieczyciela albo zadowala się niewielką, często zaniżoną kwotą jaką wypłaca ubezpieczyciel. 
adwokat odszkodowania poznań, radca prawny odszkodowania poznań, kancelaria prawna odszkodowania poznań, wypadek komunikacyjny odszkodowanie, zadośćuczynienie za wypadek
W postępowaniu sądowym można uzyskać kwotę o wiele większą - jako przykład można powołać orzeczenie Sądu Okręgowego w Poznaniu z dnia 29 stycznia 2013 r. sygn. akt VI P 21/11 , gdzie osoba poszkodowana, która doznała złamania kości łódeczkowatej lewej, złamania kostki bocznej lewej i stłuczenia kolana lewego, otrzymała zadośćuczynienie w wysokości 40 000,00 zł. 

Co zatem powinna zrobić osoba, która doznała wypadku ?


Odpowiadam - przede wszystkim nie podejmować pochopnie żadnych decyzji, a najlepiej od razu skontaktować się z kompetentnym prawnikiem. Na rynku jest wiele firm zajmujących się dochodzeniem odszkodowań, bardzo często działających w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Należy jednak dwa razy zastanowić się nad zleceniem sprawy tego typu podmiotowi. Bardzo często zdarza się, że firmy te działają w sposób nieetyczny, namawiając do zawarcia niekorzystnych umów z wysoką dla nich prowizją, po czym zawierają ugody z ubezpieczycielem nie będące w interesie klienta i często bez jego zgody. Powyższe nie jest reguła, gdyż na pewno część z tych firm jest solidna. 

Warto jednak wspomnieć, iż z taką sprawą można również zwrócić się do radcy prawnego albo adwokata, którego to wiąże kodeks etyki oraz odpowiedzialność osobistą za prowadzoną w imieniu klienta sprawę. Zlecając sprawę radcy prawnemu lub adwokatowi, klient ma pewność, że jego sprawa zostanie potraktowana indywidualnie. 

Należy też pamiętać, że samo zwrócenie się do kancelarii prawnej nic nie kosztuje, bowiem kancelarie często bezpłatnie oceniają sprawę.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak wysokie odszkodowanie mogę uzyskać ?

Gdzie złożyć pozew o odszkodowanie – Kancelaria Odszkodowawcza Poznań